SM102032504FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
SM102032504FE
SM102032504FE
Part Number
SM102032504FE
Description
RES 2.5M OHM 1% 1W RADIAL
Data sheet
SM102032504FE.pdf
Delivery Services
SM102032504FE
Comments
    SM102032504FE Specifications
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance2.5 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.340" (8.64mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C