SM103031004FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
SM103031004FE
SM103031004FE
Part Number
SM103031004FE
Description
RES 1M OHM 1% 1.25W RADIAL
Data sheet
SM103031004FE.pdf
Delivery Services
SM103031004FE
Comments
    SM103031004FE Specifications
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance1 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.25W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.830" L x 0.100" W (21.08mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.340" (8.64mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C