SM104023305FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
SM104023305FE
SM104023305FE
Part Number
SM104023305FE
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 33M OHM 1% 2.5W RADIAL
Data sheet
SM104023305FE.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
SM104023305FE
Comments
    SM104023305FE Specifications
    SeriesSlim-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance33 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)2.5W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.000" L x 0.070" W (25.40mm x 1.78mm)
    Height - Seated (Max)0.250" (6.35mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C