SM104038665F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
SM104038665F
SM104038665F
Part Number
SM104038665F
Description
RES 86.6M OHM 1% 1.5W RADIAL
Data sheet
SM104038665F.pdf
Delivery Services
SM104038665F
Comments
    SM104038665F Specifications
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance86.6 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.5W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.340" (8.64mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C