SM204033006K1E
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
SM204033006K1E
SM204033006K1E
Part Number
SM204033006K1E
Description
RES 300M OHM 10% 2W RADIAL
Data sheet
SM204033006K1E.pdf
Delivery Services
SM204033006K1E
Comments
    SM204033006K1E Specifications
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±10%
    Resistance300 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.590" (14.99mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C