SM204043003FT
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
SM204043003FT
SM204043003FT
Part Number
SM204043003FT
Description
RES 300K OHM 1% RADIAL
Data sheet
SM204043003FT.pdf
Delivery Services
SM204043003FT
Comments
    SM204043003FT Specifications
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance300 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)-
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C