SM204045006F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
SM204045006F
SM204045006F
Part Number
SM204045006F
Description
RES 500M OHM 1% RADIAL
Data sheet
SM204045006F.pdf
Delivery Services
SM204045006F
Comments
    SM204045006F Specifications
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance500 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)-
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient100ppm/°C