SM206031256FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
SM206031256FE
SM206031256FE
Part Number
SM206031256FE
Description
RES 125M OHM 1% 2.5W RADIAL
Data sheet
SM206031256FE.pdf
Delivery Services
SM206031256FE
Comments
    SM206031256FE Specifications
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance125 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)2.5W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.580" L x 0.100" W (40.13mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.590" (14.99mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C