SM208031006DE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
SM208031006DE
SM208031006DE
Part Number
SM208031006DE
Description
RES 100M OHM 0.5% 3W RADIAL
Data sheet
SM208031006DE.pdf
Delivery Services
SM208031006DE
Comments
    SM208031006DE Specifications
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±0.5%
    Resistance100 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension2.080" L x 0.100" W (52.83mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.590" (14.99mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C