SM208033007WS.pdf
| Tolerance | ±0.1% |
| Resistance | 3 GOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 2.080" L x 0.100" W (52.83mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.590" (14.99mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |