SM210031006FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
SM210031006FE
SM210031006FE
Part Number
SM210031006FE
Description
RES 100M OHM 1% 3.5W RADIAL
Data sheet
SM210031006FE.pdf
Delivery Services
SM210031006FE
Comments
    SM210031006FE Specifications
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance100 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3.5W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension2.580" L x 0.100" W (65.53mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.590" (14.99mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C