SM410025003F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
SM410025003F
SM410025003F
Part Number
SM410025003F
Description
RES 500K OHM 1% 9W RADIAL
Data sheet
SM410025003F.pdf
Delivery Services
SM410025003F
Comments
    SM410025003F Specifications
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance500 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)9W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension2.500" L x 0.070" W (63.50mm x 1.78mm)
    Height - Seated (Max)1.000" (25.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C