SM410027005F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
SM410027005F
SM410027005F
Part Number
SM410027005F
Description
RES 70M OHM 1% 9W RADIAL
Data sheet
SM410027005F.pdf
Delivery Services
SM410027005F
Comments
    SM410027005F Specifications
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance70 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)9W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension2.500" L x 0.070" W (63.50mm x 1.78mm)
    Height - Seated (Max)1.000" (25.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C