TA025PW39R0J
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
TA025PW39R0J
TA025PW39R0J
Part Number
TA025PW39R0J
Description
RES 39 OHM 5% 25W POWERCHIP
Data sheet
TA025PW39R0J.pdf
Delivery Services
TA025PW39R0J
Comments
    TA025PW39R0J Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance39 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)25W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension2.220" L x 0.240" W (56.39mm x 6.10mm)
    Height - Seated (Max)1.189" (30.21mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device PackagePowerchip®
    Temperature Coefficient±100ppm/°C