TAH20P220RJE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
TAH20P220RJE
TAH20P220RJE
Part Number
TAH20P220RJE
Description
RES 220 OHM 5% 20W TO220
Data sheet
TAH20P220RJE.pdf
Delivery Services
TAH20P220RJE
Comments
    TAH20P220RJE Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance220 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)20W
    Package / CaseTO-220-2
    Size / Dimension0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.650" (16.52mm)
    Supplier Device PackageTO-220
    Temperature Coefficient±50ppm/°C