TAH20P22R0J
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
TAH20P22R0J
TAH20P22R0J
Part Number
TAH20P22R0J
Description
RES 22 OHM 5% 20W TO220
Data sheet
TAH20P22R0J.pdf
Delivery Services
TAH20P22R0J
Comments
    TAH20P22R0J Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance22 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)20W
    Package / CaseTO-220-2
    Size / Dimension0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.650" (16.52mm)
    Supplier Device PackageTO-220
    Temperature Coefficient±50ppm/°C