TAH20PR100J
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
TAH20PR100J
TAH20PR100J
Part Number
TAH20PR100J
Description
RES 0.1 OHM 5% 20W TO220
Data sheet
TAH20PR100J.pdf
Delivery Services
TAH20PR100J
Comments
    TAH20PR100J Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance100 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)20W
    Package / CaseTO-220-2
    Size / Dimension0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.650" (16.52mm)