TBH25P470RJ
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
TBH25P470RJ
TBH25P470RJ
Part Number
TBH25P470RJ
Description
RES 470 OHM 5% 25W TO220
Data sheet
TBH25P470RJ.pdf
Delivery Services
TBH25P470RJ
Comments
    TBH25P470RJ Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance470 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)25W
    Package / CaseTO-220-2
    Size / Dimension0.402" L x 0.187" W (10.20mm x 4.75mm)
    Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-220
    Temperature Coefficient±50ppm/°C