TFH85M24R0JE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
TFH85M24R0JE
TFH85M24R0JE
Part Number
TFH85M24R0JE
Description
RES 24 OHM 5% 85W TO264
Data sheet
TFH85M24R0JE.pdf
Delivery Services
TFH85M24R0JE
Comments
    TFH85M24R0JE Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance24 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)85W
    Package / CaseTO-264-2
    Size / Dimension0.790" L x 0.200" W (20.07mm x 5.08mm)
    Height - Seated (Max)1.030" (26.16mm)
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-264
    Temperature Coefficient±50ppm/°C