TK233-10.0K-0.1%-10PPM
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
TK233-10.0K-0.1%-10PPM
TK233-10.0K-0.1%-10PPM
Part Number
TK233-10.0K-0.1%-10PPM
Manufacturer
Caddock Electronics Inc.
Description
RES 10K OHM 0.1% 0.3W RADIAL
Data sheet
TK233-10.0K-0.1%-10PPM.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
TK233-10.0K-0.1%-10PPM
Comments
    TK233-10.0K-0.1%-10PPM Specifications
    SeriesTK200
    RoHSRoHS
    FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
    Tolerance±0.1%
    Resistance10 kOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.3W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.290" L x 0.095" W (7.37mm x 2.41mm)
    Height - Seated (Max)0.300" (7.63mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±10ppm/°C
    TK233-10.0K-0.1%-10PPM FAQ
    1. How to order TK233-10.0K-0.1%-10PPM on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the TK233-10.0K-0.1%-10PPM price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TK233-10.0K-0.1%-10PPM?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    TK233-10.0K-0.1%-10PPM Related Products