TLCC4M7000B
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
TLCC4M7000B
TLCC4M7000B
Part Number
TLCC4M7000B
Description
RES 4.7M OHM 0.1% 1/4W RADIAL
Data sheet
TLCC4M7000B.pdf
Delivery Services
TLCC4M7000B
Comments
    TLCC4M7000B Specifications
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance4.7 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)0.264" (6.70mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±10ppm/°C