TUM3J4K7E
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
TUM3J4K7E
TUM3J4K7E
Part Number
TUM3J4K7E
Manufacturer
WEC
Description
RES 4.7K OHM 5% 3W AXIAL
Data sheet
TUM3J4K7E.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
TUM3J4K7E
Comments
    TUM3J4K7E Specifications
    SeriesTUM
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Proof, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance4.7 kOhms
    CompositionMetal Oxide Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±350ppm/°C