TUW15J8R2E
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
TUW15J8R2E
TUW15J8R2E
Part Number
TUW15J8R2E
Description
RES 8.2 OHM 5% 15W AXIAL
Data sheet
TUW15J8R2E.pdf
Delivery Services
TUW15J8R2E
Comments
    TUW15J8R2E Specifications
    FeaturesFlame Proof, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance8.2 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)15W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.492" x 0.453" Rectangular x 1.929" L (12.50mm x 11.50mm x 49.00mm)
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±400ppm/°C