TUW5J200E
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
TUW5J200E
TUW5J200E
Part Number
TUW5J200E
Description
RES 200 OHM 5% 5W AXIAL
Data sheet
TUW5J200E.pdf
Delivery Services
TUW5J200E
Comments
    TUW5J200E Specifications
    FeaturesFlame Proof, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance200 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm)
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±350ppm/°C