TUW7J47RE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
TUW7J47RE
TUW7J47RE
Part Number
TUW7J47RE
Description
RES 47 OHM 5% 7W AXIAL
Data sheet
TUW7J47RE.pdf
Delivery Services
TUW7J47RE
Comments
    TUW7J47RE Specifications
    FeaturesFlame Proof, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance47 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)7W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.394" x 0.354" Rectangular x 1.378" L (10.00mm x 9.00mm x 35.00mm)
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±350ppm/°C