TWW10J39RE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
TWW10J39RE
TWW10J39RE
Part Number
TWW10J39RE
Description
RES 39 OHM 5% 10W RADIAL
Data sheet
TWW10J39RE.pdf
Delivery Services
TWW10J39RE
Comments
    TWW10J39RE Specifications
    FeaturesFlame Proof, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance39 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)10W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm)
    Height - Seated (Max)2.008" (51.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient±350ppm/°C