UM030Z1009JE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
UM030Z1009JE
UM030Z1009JE
Part Number
UM030Z1009JE
Description
RES 100 GOHM 5% 1W RADIAL
Data sheet
UM030Z1009JE.pdf
Delivery Services
UM030Z1009JE
Comments
    UM030Z1009JE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance100 GOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.181" L x 0.063" W (30.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial Lead
    Temperature Coefficient±250ppm/°C