UM050T1009JE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
UM050T1009JE
UM050T1009JE
Part Number
UM050T1009JE
Description
RES 100 GOHM 5% 3W RADIAL
Data sheet
UM050T1009JE.pdf
Delivery Services
UM050T1009JE
Comments
    UM050T1009JE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance100 GOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.969" L x 0.063" W (50.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial Lead
    Temperature Coefficient±100ppm/°C