USF340-10.0K-0.01%-5PPM
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
USF340-10.0K-0.01%-5PPM
USF340-10.0K-0.01%-5PPM
Part Number
USF340-10.0K-0.01%-5PPM
Manufacturer
Caddock Electronics Inc.
Description
RES 10K OHM 0.01% 1/3W RADIAL
Data sheet
USF340-10.0K-0.01%-5PPM.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
USF340-10.0K-0.01%-5PPM
Comments
    USF340-10.0K-0.01%-5PPM Specifications
    SeriesUSF
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±0.01%
    Resistance10 kOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.333W, 1/3W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
    Height - Seated (Max)0.395" (10.04mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±5ppm/°C
    USF340-10.0K-0.01%-5PPM FAQ
    1. How to order USF340-10.0K-0.01%-5PPM on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the USF340-10.0K-0.01%-5PPM price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of USF340-10.0K-0.01%-5PPM?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    USF340-10.0K-0.01%-5PPM Related Products