USF340-20.0K-0.1%-5PPM
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
USF340-20.0K-0.1%-5PPM
USF340-20.0K-0.1%-5PPM
Part Number
USF340-20.0K-0.1%-5PPM
Description
RES 20K OHM 0.1% 1/3W RADIAL
Data sheet
USF340-20.0K-0.1%-5PPM.pdf
Delivery Services
USF340-20.0K-0.1%-5PPM
Comments
    USF340-20.0K-0.1%-5PPM Specifications
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance20 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.333W, 1/3W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
    Height - Seated (Max)0.395" (10.04mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±5ppm/°C
    USF340-20.0K-0.1%-5PPM FAQ
    1. How to order USF340-20.0K-0.1%-5PPM on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the USF340-20.0K-0.1%-5PPM price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of USF340-20.0K-0.1%-5PPM?
    USF340-20.0K-0.1%-5PPM Related Products