USF371-20.0M-0.01%-5PPM
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
USF371-20.0M-0.01%-5PPM
USF371-20.0M-0.01%-5PPM
Part Number
USF371-20.0M-0.01%-5PPM
Description
RES 20M OHM 0.01% 3/4W RADIAL
Data sheet
USF371-20.0M-0.01%-5PPM.pdf
Delivery Services
USF371-20.0M-0.01%-5PPM
Comments
    USF371-20.0M-0.01%-5PPM Specifications
    Features-
    Tolerance±0.01%
    Resistance20 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.500" L x 0.075" W (38.10mm x 1.91mm)
    Height - Seated (Max)0.520" (13.21mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±5ppm/°C
    USF371-20.0M-0.01%-5PPM FAQ
    1. How to order USF371-20.0M-0.01%-5PPM on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the USF371-20.0M-0.01%-5PPM price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of USF371-20.0M-0.01%-5PPM?
    USF371-20.0M-0.01%-5PPM Related Products