WW3JTR620
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
WW3JTR620
WW3JTR620
Part Number
WW3JTR620
Description
RES 0.62 OHM 5% 3W AXIAL
Data sheet
WW3JTR620.pdf
Delivery Services
WW3JTR620
Comments
    WW3JTR620 Specifications
    FeaturesMoisture Resistant
    Tolerance±5%
    Resistance620 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 350°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±90ppm/°C