Y0011250R000V9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y0011250R000V9L
Y0011250R000V9L
Part Number
Y0011250R000V9L
Description
RES 250 OHM 1W 0.005% RADIAL
Data sheet
Y0011250R000V9L.pdf
Delivery Services
Y0011250R000V9L
Comments
    Y0011250R000V9L Specifications
    Tolerance±0.005%
    Resistance250 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
    Height - Seated (Max)0.413" (10.49mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±2ppm/°C