Y0012220R000B9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y0012220R000B9L
Y0012220R000B9L
Part Number
Y0012220R000B9L
Description
RES 220 OHM 1.5W 0.1% RADIAL
Data sheet
Y0012220R000B9L.pdf
Delivery Services
Y0012220R000B9L
Comments
    Y0012220R000B9L Specifications
    Tolerance±0.1%
    Resistance220 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.5W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
    Height - Seated (Max)0.413" (10.49mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±2ppm/°C