Y001310K0000Q9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y001310K0000Q9L
Y001310K0000Q9L
Part Number
Y001310K0000Q9L
Description
RES 10K OHM 2W 0.02% RADIAL
Data sheet
Y001310K0000Q9L.pdf
Delivery Services
Y001310K0000Q9L
Comments
    Y001310K0000Q9L Specifications
    Tolerance±0.02%
    Resistance10 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm)
    Height - Seated (Max)0.413" (10.49mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±2ppm/°C