Y00131K27075Q9L.pdf
| Series | S |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Tolerance | ±0.02% |
| Resistance | 1.27075 kOhms |
| Composition | Metal Foil |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.49mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C |