Y0019226R000V9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y0019226R000V9L
Y0019226R000V9L
Part Number
Y0019226R000V9L
Description
RES 226 OHM .3W .005% AXIAL
Data sheet
Y0019226R000V9L.pdf
Delivery Services
Y0019226R000V9L
Comments
    Y0019226R000V9L Specifications
    FeaturesNon-Inductive
    Tolerance±0.005%
    Resistance226 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.375" Dia x 0.625" L (9.53mm x 15.88mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±2ppm/°C