Y002280R0000A9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y002280R0000A9L
Y002280R0000A9L
Part Number
Y002280R0000A9L
Description
RES 80 OHM 1W 0.05% RADIAL
Data sheet
Y002280R0000A9L.pdf
Delivery Services
Y002280R0000A9L
Comments
    Y002280R0000A9L Specifications
    FeaturesNon-Inductive
    Tolerance±0.05%
    Resistance80 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm)
    Height - Seated (Max)0.413" (10.49mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±8ppm/°C