Y002425R0000B9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y002425R0000B9L
Y002425R0000B9L
Part Number
Y002425R0000B9L
Description
RES 25 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Data sheet
Y002425R0000B9L.pdf
Delivery Services
Y002425R0000B9L
Comments
    Y002425R0000B9L Specifications
    FeaturesNon-Inductive
    Tolerance±0.1%
    Resistance25 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.3W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
    Height - Seated (Max)0.450" (11.43mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±2ppm/°C