Y002812K7700T29L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y002812K7700T29L
Y002812K7700T29L
Part Number
Y002812K7700T29L
Description
RES 12.77K OHM 1W 0.01% AXIAL
Data sheet
Y002812K7700T29L.pdf
Delivery Services
Y002812K7700T29L
Comments
    Y002812K7700T29L Specifications
    FeaturesNon-Inductive
    Tolerance±0.01%
    Resistance12.77 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±8ppm/°C