Y007710K0000B0L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y007710K0000B0L
Y007710K0000B0L
Part Number
Y007710K0000B0L
Description
RES 10K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Data sheet
Y007710K0000B0L.pdf
Delivery Services
Y007710K0000B0L
Comments
    Y007710K0000B0L Specifications
    Tolerance±0.1%
    Resistance10 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.6W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
    Height - Seated (Max)0.430" (10.92mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±2ppm/°C