Y009810K0000A9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y009810K0000A9L
Y009810K0000A9L
Part Number
Y009810K0000A9L
Description
RES 10K OHM 0.05% 0.6W AXIAL
Data sheet
Y009810K0000A9L.pdf
Delivery Services
Y009810K0000A9L
Comments
    Y009810K0000A9L Specifications
    SeriesVSA101
    RoHSRoHS
    FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
    Tolerance±0.05%
    Resistance10 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.6W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.305" L x 0.102" W (7.75mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C