Y070649K9000T9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y070649K9000T9L
Y070649K9000T9L
Part Number
Y070649K9000T9L
Description
RES 49.9K OHM 0.01% 0.4W RADIAL
Data sheet
Y070649K9000T9L.pdf
Delivery Services
Y070649K9000T9L
Comments
    Y070649K9000T9L Specifications
    FeaturesNon-Inductive
    Tolerance±0.01%
    Resistance49.9 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.4W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)0.310" (7.87mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±0.2ppm/°C