Y0716100R000B0L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y0716100R000B0L
Y0716100R000B0L
Part Number
Y0716100R000B0L
Manufacturer
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Description
RES 100 OHM .3W .1% RADIAL
Data sheet
Y0716100R000B0L.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
Y0716100R000B0L
Comments
    Y0716100R000B0L Specifications
    SeriesH
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance100 Ohms
    CompositionMetal Foil
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.3W
    Package / Case-
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations-
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±2ppm/°C