Y0733120R000F0L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y0733120R000F0L
Y0733120R000F0L
Part Number
Y0733120R000F0L
Description
RES 120 OHM 10W 1% RADIAL
Data sheet
Y0733120R000F0L.pdf
Delivery Services
Y0733120R000F0L
Comments
    Y0733120R000F0L Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance120 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)10W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.575" L x 0.276" W (40.01mm x 7.01mm)
    Height - Seated (Max)0.803" (20.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±2ppm/°C