Y07342R00000J9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y07342R00000J9L
Y07342R00000J9L
Part Number
Y07342R00000J9L
Description
RES 2 OHM 10W 5% RADIAL
Data sheet
Y07342R00000J9L.pdf
Delivery Services
Y07342R00000J9L
Comments
    Y07342R00000J9L Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance2 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)10W
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.575" L x 0.276" W (40.01mm x 7.01mm)
    Height - Seated (Max)0.803" (20.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±2ppm/°C