Y078745K3000B9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y078745K3000B9L
Y078745K3000B9L
Part Number
Y078745K3000B9L
Description
RES 45.3K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Data sheet
Y078745K3000B9L.pdf
Delivery Services
Y078745K3000B9L
Comments
    Y078745K3000B9L Specifications
    SeriesVH
    RoHSRoHS
    FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
    Tolerance±0.1%
    Resistance45.3 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.6W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
    Height - Seated (Max)0.430" (10.92mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C