Y079130K0000T0L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y079130K0000T0L
Y079130K0000T0L
Part Number
Y079130K0000T0L
Manufacturer
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Description
RES 30K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Data sheet
Y079130K0000T0L.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
Y079130K0000T0L
Comments
    Y079130K0000T0L Specifications
    SeriesVH
    RoHSRoHS
    FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
    Tolerance±0.01%
    Resistance30 kOhms
    CompositionMetal Foil
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.6W
    Package / Case-
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C