Y0942121R000B9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y0942121R000B9L
Y0942121R000B9L
Part Number
Y0942121R000B9L
Description
RES 121 OHM 2W .1% RADIAL
Data sheet
Y0942121R000B9L.pdf
Delivery Services
Y0942121R000B9L
Comments
    Y0942121R000B9L Specifications
    Tolerance±0.1%
    Resistance121 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.240" L x 0.177" W (31.50mm x 4.50mm)
    Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±2ppm/°C