Y09424R00000A9L
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
Y09424R00000A9L
Y09424R00000A9L
Part Number
Y09424R00000A9L
Description
RES 4 OHM 2W .05% RADIAL
Data sheet
Y09424R00000A9L.pdf
Delivery Services
Y09424R00000A9L
Comments
    Y09424R00000A9L Specifications
    Tolerance±0.05%
    Resistance4 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.240" L x 0.177" W (31.50mm x 4.50mm)
    Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±2ppm/°C